15 Mart 2007

Bir Fincan Kahve / A Cup of Coffee

Bir fincan kahvenin dibine gizlenmiş kahverengi bakışlar. Şeker gördü mü yok oluyorlar. Kahveyi şekersiz içmeli, katkısız neysiz. Peki ya o bakışlar isteniyor mu gerçekten? Bu mudur her bardağa atılan beş altı şekerin sebebi? Böyle bir bakışın ölümlünün bu kadar kolay olması ne kadar da garip.

"Ekstra sert sade kahve lütfen, mümkünse şekersiz olsun." Etrafına bakınır; "Bana katılmak isteyen var mı?.. Yok mu? Ah, bu günlerde birlikte kahve içecek insan bulmak ne kadar da zor!" Ve köşesine çekilir.

----------------------

Brown glares hidden on the bottom of a cup of coffee. They vanish when the sugar is added. Coffee should be drank without sugar, without any adding. But are those glares really wanted? Is this the reason to add five of six sugar cubes into the coffee? How strangely easy it is to kill such a glare.

"One extra dark coffee please, without sugar, of course." He looked around; "Who wants to join me? No one?... Ah, Nowadays, one can not find a decent person to drink a bare cup of coffee together!" Then he went back to his corner.

3 yorum:

olağandışı fakat sıradan şeyler dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
memo dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
Mete dedi ki...

Konuya yoğunlaşmanızı tercih ederdim pek tabii.